A Guinness World Records hivatalosan is megfosztja Bobit a „Minden idők legöregebb kutyája” címétől, miután lezárta a kutya életkorának felülvizsgálatát, négy hónappal a kutyus halála után.
Február 22-én a Guinness World Records megosztott egy közleményt, amelyben a következőket írta: „A GWR felülvizsgálati és fellebbviteli eljárásának megfelelően lefolytatott felülvizsgálat arra a következtetésre jutott, hogy a GWR már nem rendelkezik a szükséges bizonyítékokkal ahhoz, hogy alátámassza Bobi rekordtartói állítását”
Bobi, egy 31 éves portugál fajtatiszta jószágőrző kutya, 2023 februárjában lett a „Minden idők legöregebb kutyája”. Állítólag 1992. május 11-én született, és tavaly októberben, 2023-ban kelt át a szivárványhídon.
2024 januárjában a GWR felfüggesztette Bobi címét, és felülvizsgálatot végzett a kora ellenőrzésére, miután állatorvosok és más szakértők találgatásai merültek fel.
Mark McKinley, a GWR nyilvántartási igazgatója, aki a felülvizsgálatot végezte, így nyilatkozott: „Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy a lehető legjobban biztosítjuk valamennyi rekordcímünk pontosságát és integritását”
McKinley továbbá kifejtette, hogy minden GWR-címükhöz bizonyítékokat kérnek, és hogy legalább két tanú és téma szakértő nyilatkozata, fényképek, videók és egyéb adatok ellenőrzik ezeket a címeket.
A McKinley által említett adatok lehetnek : „GPS-adatok egy utazási rekordhoz, időmérő kapu adatai egy sebességrekordhoz, vagy ahol rendelkezésre állnak; mikrochip-adatok egy háziállat korának bizonyítására”
McKinley elárulja, hogy Bobi mikrochipes adatai nem nyújtottak számukra „meggyőző adatokat”, amelyekre szükségük volt Bobi rekordjának megtartásához.
Bár Bobit posztumusz levették a címről, a GWS azt mondta, hogy nyitottak minden olyan új bizonyíték értékelésére, amely Bobi korát bizonyítja.
McKinley azt mondta: „Természetesen, mint minden rekord esetében, örömmel értékelünk minden új bizonyítékot, ha kapunk”
Azzal kapcsolatban, hogy egy új rekordtartó lép Bobi helyére, McKinley kifejtette: „Hosszú időbe fog telni, amíg a mikrochipek elterjedése világszerte utoléri a kisállattartást, különösen az idősebb háziállatokét”
Amíg azonban ez az idő eljön, McKinley elmondta, hogy a háziállat életének minden évére vonatkozóan dokumentumokkal igazolt bizonyítékokra, valamint állatorvosi és tanúvallomásokra lesz szükségük.